Błyskawiczna
Dostawa
Bezpieczne
Zakupy
Najnowsze
Wydania
Gwarancja
Zadowolenia
search
Luigi Giussani

Oddać życie za dzieło kogoś innego

W magazynie
OZZ
Dostępny
Wysyłka w 24h

Zbiór rozważań i dialogów prowadzonych przez ks. Luigiego Giussaniego w trakcie rekolekcji Bractwa Komunia i Wyzwolenie. 

25,00 zł
Brutto 3-4
Ilość
Musisz być zalogowany/a

Przy ogromnym ładunku myśli, autor pokazuje, jak w kulturze naszych czasów dokonało się oderwanie sensu życia od doświadczenia. Również tam, gdzie o Bogu nadal się mówi, nie pojmuje się Go już jak sensu życia, ale jako "coś" niemającego związku z działaniem człowieka podobnie rzeczywistość zostaje pozbawiona sensu i swojej roli - bycia znakiem.

Z takim pojmowaniem wiąże się sprowadzenie chrześcijaństwa do etyki albo jedynie do religijnych rozważań: proponuje się Chrystusa bez Kościoła, bez ciała istniejącego w historii, i tak "w ludzkim doświadczeniu Chrystusa brakuje możliwości zweryfikowania Jego teraźniejszości, współczesności, a więc prawdziwości tego, co o sobie mówił".

Jak zatem zacząć od nowa?

Wychodząc od zdumienia spotkaniem z potężnie pociągającą ludzką obecnością. W tej obecności, w życiu Kościoła, Chrystusa daje się doświadczyć, a wtedy rodzi się pytanie: "Jak on to robi, że taki jest?".

OZZ
29 Przedmioty

Opis

Rodzaj okładki
Miękka
Stron
250
Rok wydania
2022
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także