ks. Roman E. Rogowski

Kolejna publikacja ks. E. Rogowskiego, która opowiada o Bogu na co dzień i o człowieku jako dziecku Bożym, o sprawach powszednich i trudnych postawach, o rzeczach małych, które jednak są wielkie w oczach Boga.

Książka stanowi pewną nowość w pisarskim dorobku Ks. Romana E. Rogowskiego. Nie jest to bowiem książka o górach, ale o morzu. Jej niezwykłość polega nie tylko na tym, iż jest to książka utrzymana w formie medytacji szeroko pojętej - o Bogu i człowieku, o miłości i nienawiści, o Kościele i polityce, o śmierci i życiu. Każdy zatem znajdzie w niej, jeżeli nie siebie, to z pewnością coś dla siebie.

Jest to książka pełna życia i wrażliwości, pytań i prób odpowiedzi. Książka o drzewach i gwiazdach, górach i morzu, o bohaterstwie i grzechu, o pięknie i rozpaczy, o człowieku i Bogu.

Książka mówi o autentycznych modelach religii, opowiada zwłaszcza o chrześcijaństwie i jego relacji do religii poza chrześcijańskich. Porusza problemy - dziś, na przełomie wieków szczególnie aktualne, istotne. Książka jest przeznaczona dla wszystkich, zwłaszcza dla ludzi młodych i szukających.