Błyskawiczna
Dostawa
Bezpieczne
Zakupy
Najnowsze
Wydania
Gwarancja
Zadowolenia
search
Klasa 5 SP

Czekając na Zbawiciela. Podręcznik do kl. 5 SP

W magazynie
CNZ23
Dostępny
Wysyłka w 24h

Całkowicie na nowo opracowany przez zespół katechetów diecezji opolskiej podręcznik do nauki religii w klasie 5 Szkoły Podstawowej.

Podręcznik wydany w dwóch częściach (I i II semestr). Sprzedawany wyłącznie w komplecie.

33,00 zł
Brutto 3-4
Ilość
Musisz być zalogowany/a

Adam i Ewa, Kain i Abel, Noe, Abraham i Sara, Izaak, Jakub, Józef egipski, a potem Mojżesz, Saul, Dawid, Salomon i wielu innych... to cała plejada osób, które odegrały znaczącą rolę w Historii Zbawienia. Ich życie było częścią wielkiego planu jaki Bóg miał od samego początku względem człowieka. Wszyscy oni z utęsknieniem czekali na Zbawiciela.

Uczniów klasy 5 Szkoły Podstawowej zapraszamy do przeżycia niezwykłej przygody z bohaterami Starego Testamentu. Przyglądając się historii ich życia, będziemy zastanawiać się nad tym, czego mogą nauczyć nas - żyjących tak wiele wieków po nich. 

Każda katecheza rozpoczyna się od prostego ćwiczenia, bezpośrednio związanego z życiem ucznia. Zachęca do chwili refleksji nad codziennymi postawami i wprowadza w temat lekcji. 

W drugiej części katechezy przyglądamy się konkretnej postaci czy biblijnej historii, zgłębiając Prawdę, którą objawia nam Słowo Boże.

Zakończenie katechezy ma pomóc uczniom odnieść poznane prawdy do życia codziennego.

Katechezy są ilustrowane m.in. dziełami największych mistrzów malarstwa, ale także materiałami multimedialnymi ukrytymi pod kodami QR.

Podręcznik zgodny z programem nauczania nr WK/5-8/2015/1 z dnia 12.05.2021

Podręcznik jest zgodny z nową podstawą programową. Rozkład materiału dostępny w internetowych bibliotekach e-dzienników Vulcan i Librus. 

CNZ23
609 Przedmioty

Opis

Rok wydania
2021
Uwagi
Nr WK/5-8/2015/1 z dnia 12.05.2021
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także