Błyskawiczna
Dostawa
Bezpieczne
Zakupy
Najnowsze
Wydania
Gwarancja
Zadowolenia
Nowe podręczniki do katechezy

Od ponad roku zespół katechetów pracujących w różnych szkołach na terenie naszej diecezji intensywnie pracował nad powstaniem całkowicie nowych podręczników do nauki religii, zgodnych z nową podstawą programową.

Owocem tej wytężonej pracy całego zespołu są dwa podręczniki, które właśnie trafiły do sprzedaży.

Podręcznik do klasy 1 Szkoły Podstawowej  Podręcznik do klasy 5 Szkoły Podstawowej

Każda katecheza zawiera ciekawe ćwiczenia, które mają pomóc dzieciom nie tylko przyswoić wiedzę, ale przede wszystkim powiązać ją z codziennym życiem. Fundamentalnym założeniem przy opracowywaniu poszczególnych katechez jak i całego podręcznika było nowe odczytanie podstawowych prawd naszej wiary i jak najwierniejsze zaaplikowanie ich do życia dzieci w otaczającym je świecie. 

Jesteśmy przekonani, że Ewangelia - Dobra Nowina o zbawieniu człowieka jest aktualna i życiodajna dla każdego człowieka, także żyjącego w XXI wieku, w świecie na styku tego co rzeczywiste i tego, co wirtualne. Dlatego też w podręczniku do klasy 5 dzieci, rodzice i nauczyciele znajdą kody QR odnoszące do ciekawych, wartościowych i atrakcyjnych materiałów w sieci internetowej. 

Aby zmniejszyć wagę tornistra dzieci zdecydowaliśmy, że podręcznik do klasy 5 będzie sprzedawany w dwuczęściowym komplecie.

Dołożyliśmy również starań, aby uczniowie korzystając z podręcznika mogli obcować z dziełami największych artystów. Przez kontakt z tym, co piękne, chcemy wskazywać na Tego, który jest Najpiękniejszy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.