Materiały na spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania w diecezji opolskiej na rok III są pomocą dla duszpasterzy w doprowadzeniu młodych ludzi do głębszego zrozumienia, czym jest przyjęcie sakramentu bierzmowania, jakie wypływają z niego zadania i pomogą owocnie przeżyć samą uroczystość.

Zgodnie z zaleceniami Komisji Wychowania Katolickiego KEP, przygotowanie kandydatów do bierzmowania powinno trwać trzy lata. Odpowiadając na zapotrzebowanie duszpasterzy i ich współpracowników – odpowiedzialnych za przygotowanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu opracował materiały na trzy kolejne lata przygotowania do bierzmowania.

Zakres tego materiału stanowią wzory spotkań formacyjnych, propozycje celebracji liturgicznych i sugestie zaangażowania w działalność charytatywną (wolontariat, Caritas).

Ufamy, że te trzy książki będą niezbędną pomocą w przygotowaniu młodego człowieka do życia we wspólnocie Kościoła

Cena

15,00 zł (brutto)

BSZ

Opis

  • Format - 145 x 225 mm
  • Rodzaj okładki - Miękka
  • Stron - 71
  • Autorzy - bp Andrzej Czaja, ks. Marcin Wilczek, Piotr Dobrowolski, Arkadiusz Pyka
  • Rok wydania - 2014
  • ISBN - 978-83-7342-409-8

Produkty powiązane

W tym niewielkim opracowaniu znajdziemy teksty liturgiczne odnowionych obrzędów bierzmowania przygotowanych przez Konferencję Episkopatu Polski.

Materiały na spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania w diecezji opolskiej na rok I są pomocą dla duszpasterzy w doprowadzeniu młodych ludzi do głębszego zrozumienia, czym jest przyjęcie sakramentu bierzmowania, jakie wypływają z niego zadania i pomogą owocnie przeżyć samą uroczystość.

Materiały na spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania w diecezji opolskiej na rok II są pomocą dla duszpasterzy w doprowadzeniu młodych ludzi do głębszego zrozumienia, czym jest przyjęcie sakramentu bierzmowania, jakie wypływają z niego zadania i pomogą owocnie przeżyć samą uroczystość.

Miła pamiątka w formie składanego obrazka o bogatej treści.

W środku znajdziemy m.in. modlitwę za bierzmowanego, opis znaczenia Sakramentu Bierzmowania i obowiązków spoczywających na świadku, oraz rubrykę na uzupełnienie danych.