Zamieszczone w podręczniku jednostki lekcyjne mają na celu przybliżyć dzieciom historię naszego Zbawienia, począwszy od ksiąg Starego Testamentu (I dział), przez życie, nauczanie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa (II, III i IV dział) oraz ukazanie im znaczenia i roli Kościoła ujętego jako wspólnota wierzących (V dział).

Struktura jednostek lekcyjnych, które znajdują się w niniejszym podręczniku metodycznym, oparta jest na stałym schemacie:

1. Wprowadzenie - którego celem jest wdrożenie uczniów w zakres jednostki tematycznej poprzez różnorodne formy angażujące ich twórczo (np. krzyżówka, puzzle, rozmowa kierowana);

2. Część zasadnicza / podanie prawdy - najczęściej proponuje się tu wykorzystanie opowiadania lub filmów biblijnych dostępnych w źródłach internetowych, by w interesujący sposób móc przekazać dzieciom określoną prawdę wiary;

3. Powtórzenie. - ta część zawiera różnorodne ćwiczenia w formie krzyżówek, łamigłówek, szarad i rebusów, które mają za zadanie ułatwić zapamiętanie poznanej treści.

Niektóre katechezy dodatkowo urozmaicono piosenkami religijnymi, które dobrane zostały tak, by wiązały się z tematem lekcji. Do innych zaś wprowadzono elementy metod aktywizujących, takich jak praca w grupie, burza mózgów czy skojarzenia, a także proste formy teatralne.

Najważniejsze modlitwy i prawdy katechizmowe zostały zamieszczone w końcowej części podręcznika ucznia.

Cena

25,00 zł (brutto)

PMII14

Opis

  • Format - 165x235
  • Rodzaj okładki - Miękka
  • Stron - 158
  • Autorzy - Edyta Bem, s. M. Leonia Pyrek AM, ks. Marcin Wilczek
  • Rok wydania - 2014
  • ISBN - 978-83-7342-427-2

Produkty powiązane