Błyskawiczna
Dostawa
Bezpieczne
Zakupy
Najnowsze
Wydania
Gwarancja
Zadowolenia
KATECHEZA RODZINNA
search
  • KATECHEZA RODZINNA
  • KATECHEZA RODZINNA
ks. Ginter Piotr Rychlikowski

Katecheza rodzinna

Ostatnie sztuki w magazynie
KR
Dostępny
Wysyłka w 24h

Niniejsza książka jest przewodnikiem dla prowadzących katechezę rodzinną. Kolejne materiały tego autora, dotyczące tej katechezy, są w przygotowaniu.

22,00 zł
Brutto 3-4
Ilość
Musisz być zalogowany/a

Tak zwany „model katechezy rodzinnej” (przygotowanie do I Komunii) powstał i został rozpowszechniony najpierw w krajach Ameryki Południowej, a stąd rozszerzył się na kraje europejskie (Hiszpanię, Niemcy, Polskę). Autor monografii (obecnie proboszcz parafii Borucin) miał możliwość dokładnego przebadania początków tej katechezy i praktycznego stosowania jej w swojej pracy misyjnej, m.in. w Boliwii i Peru oraz w Niemczech. Owocem tych doświadczeń jest niniejsza książka, która może posłużyć zarówno katechetykom, jak i duszpasterzom pracującym w Polsce.

W tym modelu katechezy rodzinnej chodzi przede wszystkim o wykorzystanie możliwości oddziaływania na rodziców, a dopiero przez nich – na dzieci, czyli „do dzieci przez rodziców”. Najpierw w parafiach organizowane są katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Drugi etap to spotkania w rodzinie, w domu rodzinnym. Katechetami są wcześniej przygotowani rodzice. Następnie spotkania w rodzinie dopełniają parafialne katechezy dla dzieci, prowadzone przez animatorów. Katecheza parafialna poszerza i pogłębia tematykę spotkań rodzinnych przez różnego rodzaju zaangażowanie w liturgię, śpiew i zabawę.

KR
6 Przedmioty

Opis

Format
165x235
Rodzaj okładki
Miękka
Stron
259
Autorzy
ks. Ginter Piotr Rychlikowski
Rok wydania
2020
ISBN
978-83-7342-708-2
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.