„Nie ma większego wyzwania od wyzwania wychowawczego” – to jedna z głównych tez tej niewielkiej książeczki. I kolejna myśl: „Wychowuje nie ten, kto robi propagandę, ale kto angażuje się, by rozbudzić coś, co znajduje się w młodym człowieku, w poruszenie jego wolności”

Przebudzenie w młodym człowieku pragnienia czegoś pięknego i prawdziwego – to największe wyzwanie dla nauczyciela, wychowawcy, księdza, katechety. Nie groźba albo zastraszenie, ale potrzebny jest dorosły człowiek, który nie ogranicza się do moralizowania, ale do rzucenia młodemu człowiekowi wyzwania, by poważnie potraktował swoje serce, pokazując mu nowy sposób patrzenia na rzeczywistość.

Ten nowy sposób patrzenia proponuje Julian Carron w dwóch rozmowach na temat wychowania. Autor od 2005 r. jest przewodniczącym Bractwa Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie) – katolickiego ruchu kościelnego, który powstał we Włoszech, a obecny jest w wielu krajach świata, m.in. w Polsce.

Cena

15,00 zł (brutto)

WKS

Nowy produkt

Produkty powiązane

Po co ja istnieję? Po co jestem na świecie? Po co warto żyć? Czemu służy moje ja? To niektóre pytania, jakie stawiają sobie młodzi ludzie, którzy poszukują sensu, prawdy, wiary, swojego powołania.

„Nie ma innego dostępu do prawdy niż przez wolność”.

„Nicością nie da się żyć”.

„Nikt nie może się ostać nie mając czegoś, dla czego warto żyć”.

Książka ta jest zapisem spotkań ks. L. Giussaniego ze studentami z Mediolanu. Odbywały się one w latach 90. XX w. Głębia pytań i przenikliwość odpowiedzi ukazują związek chrześcijańskiej wiary z konkretnym doświadczeniem ludzkim oraz działanie rozumu poszukującego przekonujących odpowiedzi na te pytania.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: