Płyta Ad Maiorem Dei Gloriam - Organy Śląska Opolskiego, vol. 11 otrzymała nominację do 21. edycji nagród Akademii Fonograficznej FRYDERYK w kategorii album roku recital solowy

Na płycie możemy usłyszeć utwory w wykonaniu Michała Markuszewskiego zagrane na organach w kościele w Izbicku, Kędzierzynie-Koźlu (Cisowej), Osowcu-Węgrach i Pisarzowicach. Redaktorem serii płytowej „Organy Śląska Opolskiego” jest ks. prof. dr hab. Grzegorz Poźniak. O nominację do prestiżowej nagrody walczyło łącznie 1062 artystów, albumów i singli.

Nagroda Muzyczna Fryderyk przyznawana jest w Polsce od 1995 r. Od 1999 r. przyznaje je Akademia Fonograficzna, powołana przez Związek Producentów Audio-Video. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina. Głosowanie odbywa się w dwóch turach. W pierwszej członkowie Akademii głosowali na wybrane przez siebie pozycje z listy wydawnictw fonograficznych danego roku, która powstała na podstawie zgłoszeń nadsyłanych przez wytwórnie fonograficzne. Po tym głosowaniu w każdej kategorii wyłonione zostały nominacje. W drugiej turze członkowie Akademii Fonograficznej ponownie oddają głos – tym razem tylko na jedną z nominacji w każdej kategorii. Wyłonionych w ten sposób laureatów poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 23 kwietnia br.

Cena

OSP

Opis

  • Autorzy - Michał Markuszewskired. ks. Grzegorz Poźniak
  • Rok wydania - 2014

Produkty powiązane

Tajemnice Śląska

Impresje organowe inspirowane pieśniami religijnymi - 10 obrazów. Na płycie utwory w wykonaniu Norberta Blachy. Redaktorem serii jest ks. prof. dr hab. Grzegorz Poźniak.