Zbiór utworów o przeznaczeniu dydaktycznym i koncertowym dla uczniów - skrzypków i altowiolistów, na wszystkich etapach nauki gry. 

Rekomendowany przez znanych i cenionych polskich Pedagogów - Państwa Renatę i Janusza Gajowników. 

Sprzedaż wspiera regotyzację zabytkowej katedry opolskiej oraz remont jej cennych organów o wyjątkowych walorach brzmieniowych.

Autorka utworów zawartych w tym starannie wydanym zbiorze dzieł lirycznych na skrzypce oraz ich transkrypcje na altówkę jest praktykującym instrumentalistą i pedagogiem znającym doskonale potrzeby i problemy uczniów na poszczególnych etapach edukacji artystycznej. Dlatego wychodzi naprzeciw tym potrzebom i tworzy utwory o przepięknej melodyce, umożliwiające rozwój techniki skrzypcowej.

Utwory zawarte w niniejszym zbiorze są cennym materiałem dydaktycznym. Ich zaletą jest to, że posiadają bardzo zwięzłą formę, która nie jest nużąca dla młodych wykonawców, tj. uczniów, którzy bardzo chętnie sięgają po te ćwiczenia i je wykonują.

W przedmowie do publikacji pedagodzy szkoły muzycznej z wieloletnim stażem pracy podkreślają, że również bardzo chętnie korzystają w swojej pracy dydaktycznej z utworów skomponowanych przez panią Barbarę Reiman, ponieważ wnoszą one wiele „świeżego powiewu i są znakomitą alternatywą do wykorzystywanej zazwyczaj literatury skrzypcowej”.

Do publikacji dołączono oddzielną wkładkę z utworami w duecie i akompaniamentem.

Polecamy gorąco wszystkim zainteresowanym pedagogom i uczniom szkół muzycznych.

Cena

70,00 zł (brutto)

DLNS

Nowy produkt