Po co ja istnieję? Po co jestem na świecie? Po co warto żyć? Czemu służy moje ja? To niektóre pytania, jakie stawiają sobie młodzi ludzie, którzy poszukują sensu, prawdy, wiary, swojego powołania.
Bezbronne Piękno
„Nie ma innego dostępu do prawdy niż przez wolność”.
„Nicością nie da się żyć”.
„Nikt nie może się ostać nie mając czegoś, dla czego warto żyć”.
Książka jest zbiorem refleksji J. Carrona, przewodniczącego bractwa Comunione e Liberazione (CL). Teksty powstały z okazji różnych wydarzeń. Zostały na nowo opracowane i uporządkowane przez autora. Publikacja wskazuje przykład życiowego doświadczenia każdemu, kto poszukuje właściwych racji do tego, by żyć i budować przestrzenie wolności. Zmusza do pytań, zaprasza chrześcijan do otwarcia się na innych, do weryfikowania wiary wobec nowych wyzwań, wobec kryzysów społeczeństwa. Proponuje wchodzenia bez lęku w dialog na każdy temat w przestrzeni publicznej.
Ksiądz J. Carron urodził się w Hiszpanii. Od 2004 r. mieszka w Mediolanie i jest tam wykładowcą teologii na Uniwersytecie Katolickim Sacro Coure. Od 2005 r. jest przewodniczącym bractwa CL.
Cena
BP
Opis
- Format - 145x220
- Rodzaj okładki - Twarda
- Stron - 369
- Autorzy - Julian Carrón
- Rok wydania - 2019
- Wydanie - I
- ISBN - 978-83-7342-661-0
Produkty powiązane
Książka ta jest zapisem spotkań ks. L. Giussaniego ze studentami z Mediolanu. Odbywały się one w latach 90. XX w. Głębia pytań i przenikliwość odpowiedzi ukazują związek chrześcijańskiej wiary z konkretnym doświadczeniem ludzkim oraz działanie rozumu poszukującego przekonujących odpowiedzi na te pytania.
Ks. Julian Carron (przewodniczący Bractwa Comunione e Liberazione) mierzy się w tej niedużej książeczce z pytaniami powstałymi w ciągu kilku tygodni wyjątkowego stanu sanitarnego, wywołanego przez epidemię koronawirusa.
„Nie ma większego wyzwania od wyzwania wychowawczego” – to jedna z głównych tez tej niewielkiej książeczki. I kolejna myśl: „Wychowuje nie ten, kto robi propagandę, ale kto angażuje się, by rozbudzić coś, co znajduje się w młodym człowieku, w poruszenie jego wolności”