Niniejsza książka jest przewodnikiem dla prowadzących katechezę rodzinną. Kolejne materiały tego autora, dotyczące tej katechezy, są w przygotowaniu.

Tak zwany „model katechezy rodzinnej” (przygotowanie do I Komunii) powstał i został rozpowszechniony najpierw w krajach Ameryki Południowej, a stąd rozszerzył się na kraje europejskie (Hiszpanię, Niemcy, Polskę). Autor monografii (obecnie proboszcz parafii Borucin) miał możliwość dokładnego przebadania początków tej katechezy i praktycznego stosowania jej w swojej pracy misyjnej, m.in. w Boliwii i Peru oraz w Niemczech. Owocem tych doświadczeń jest niniejsza książka, która może posłużyć zarówno katechetykom, jak i duszpasterzom pracującym w Polsce.

W tym modelu katechezy rodzinnej chodzi przede wszystkim o wykorzystanie możliwości oddziaływania na rodziców, a dopiero przez nich – na dzieci, czyli „do dzieci przez rodziców”. Najpierw w parafiach organizowane są katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Drugi etap to spotkania w rodzinie, w domu rodzinnym. Katechetami są wcześniej przygotowani rodzice. Następnie spotkania w rodzinie dopełniają parafialne katechezy dla dzieci, prowadzone przez animatorów. Katecheza parafialna poszerza i pogłębia tematykę spotkań rodzinnych przez różnego rodzaju zaangażowanie w liturgię, śpiew i zabawę.

Cena

22,00 zł (brutto)

KR

Opis

  • Format - 165x235
  • Rodzaj okładki - Miękka
  • Stron - 259
  • Autorzy - ks. Ginter Piotr Rychlikowski
  • Rok wydania - 2020
  • ISBN - 978-83-7342-708-2

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Kolejny, drugi tom materiałów formacyjnych przygotowanych przez Duszpasterstwo Dzieci Maryi Diecezji Gliwickiej, opracowanych i zredagowanych przez p. Henrykę Andrzejczak, zawiera gotowe konspekty spotkań dla parafialnych grup Dzieci Maryi.

Jest to jedyne w Polsce, znane i cenione, tak kompleksowe i wyczerpujące opracowanie nabożeństw i błogosławieństw przydatnych w sprawowaniu liturgii i nabożeństw pozaliturgicznych w ciągu całego roku liturgicznego.

Niezbędna pomoc liturgiczna dla każdej parafii!

Książka ta jest zapisem spotkań ks. L. Giussaniego ze studentami z Mediolanu. Odbywały się one w latach 90. XX w. Głębia pytań i przenikliwość odpowiedzi ukazują związek chrześcijańskiej wiary z konkretnym doświadczeniem ludzkim oraz działanie rozumu poszukującego przekonujących odpowiedzi na te pytania.

Autorzy: ks. J. Kostorz, Z. Pytka, P. Bechta we wprowadzeniu sami zadają pytanie: skoro dziś dostępnych jest wiele różnych katechizmów, to po co kolejny? I odpowiadają: Wiara to ciągłe stawianie ważnych pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Taka jest właśnie forma tego katechizmu: pytanie – odpowiedź.