Błyskawiczna
Dostawa
Bezpieczne
Zakupy
Najnowsze
Wydania
Gwarancja
Zadowolenia
PODRĘCZNIK METODYCZNY - Poznajemy miłość Boga, kl.II.
search
  • PODRĘCZNIK METODYCZNY - Poznajemy miłość Boga, kl.II.

Podręcznik metodyczny dla kl. 2. (Poznajemy naszego Boga)

W magazynie
PM2
Dostępny
Wysyłka w 24h

Zamieszczone w podręczniku jednostki lekcyjne mają na celu przybliżyć dzieciom historię naszego Zbawienia, począwszy od ksiąg Starego Testamentu (I dział), przez życie, nauczanie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa (II, III i IV dział) oraz ukazanie im znaczenia i roli Kościoła ujętego jako wspólnota wierzących (V dział).

25,00 zł
Brutto 3-4
Ilość
Musisz być zalogowany/a

Struktura jednostek lekcyjnych, które znajdują się w niniejszym podręczniku metodycznym, oparta jest na stałym schemacie:

1. Wprowadzenie - którego celem jest wdrożenie uczniów w zakres jednostki tematycznej poprzez różnorodne formy angażujące ich twórczo (np. krzyżówka, puzzle, rozmowa kierowana);

2. Część zasadnicza / podanie prawdy - najczęściej proponuje się tu wykorzystanie opowiadania lub filmów biblijnych dostępnych w źródłach internetowych, by w interesujący sposób móc przekazać dzieciom określoną prawdę wiary;

3. Powtórzenie. - ta część zawiera różnorodne ćwiczenia w formie krzyżówek, łamigłówek, szarad i rebusów, które mają za zadanie ułatwić zapamiętanie poznanej treści.

Niektóre katechezy dodatkowo urozmaicono piosenkami religijnymi, które dobrane zostały tak, by wiązały się z tematem lekcji. Do innych zaś wprowadzono elementy metod aktywizujących, takich jak praca w grupie, burza mózgów czy skojarzenia, a także proste formy teatralne.

Najważniejsze modlitwy i prawdy katechizmowe zostały zamieszczone w końcowej części podręcznika ucznia.

PM2
76 Przedmioty

Opis

Format
165x235
Rodzaj okładki
Miękka
Stron
158
Autorzy
Edyta Bem, s. M. Leonia Pyrek AM, ks. Marcin Wilczek
Rok wydania
2014
ISBN
978-83-7342-427-2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.