Widać ją z wielu miejsc naszego miasta. Zna ją prawie każdy opolanin, ale nie każdy domyśla się, ile tajemnic w sobie kryje. Opolska katedra jest tematem felietonów zebranych w książce Tajemnice opolskiej katedry Krzysztofa Ogioldy.

Zbiór przedstawia katedrę w perspektywie jej bogatej historii, na którą składają się zarówno znane wszystkim wydarzenia z dziejów Opola, jak i osoby zasłużone dla świątyni. Autor zwraca uwagę na przedmioty będące sercem katedry – chrzcielnicę pamiętającą czasy średniowiecza, ołtarze, obrazy, organy, dzwony. Każdy z tych wątków pozwoli Wam, Drodzy Czytelnicy, poznać historię tego miejsca. Zbiór opatrzony jest licznymi kolorowymi fotografiami, prezentującymi miejsca w świątyni, do których parafianie nie mają na co dzień wstępu. Te zdjęcia uzupełniają bogatą treść książki.

Czytelnik zbioru felietonów ma okazję odkryć nowe miejsca, które dotąd były niedostępne dla oczu odwiedzających świątynię. Jednocześnie może poznać zapomnianą historię tego miejsca, obok którego żyją opolanie.

Książka może być wspaniałym prezentem na różne okazje.

Wydana również w języku niemieckim.

Cena

28,00 zł (brutto)

TOKT

Opis

  • Format - 215 x 215 mm
  • Rodzaj okładki - Twarda
  • Stron - 107
  • Autorzy - Krzysztof Ogiolda
  • Rok wydania - 2018
  • Wydanie - I
  • ISBN - 978-83-7342-635-1

Produkty powiązane

Widać ją z wielu miejsc naszego miasta. Zna ją prawie każdy opolanin, ale nie każdy domyśla się, ile tajemnic w sobie kryje. Opolska katedra jest tematem felietonów zebranych w książce Tajemnice opolskiej katedry Krzysztofa Ogioldy.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Polecamy wszystkim parafiom diecezji opolskiej obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej z modlitwą o zatrzymanie epidemii koronawirusa i dar zdrowia.