Historia Wydawnictwa Świętego Krzyża - 1946 - 2013

  1. Wstęp
  2. Nowa sytuacja Kościoła katolickiego na Śląsku Opolskim po 1945 r.
  3. Powołanie Wydawnictwa i jego pierwsze dokonania (1946-1950)
  4. Wydawnictwo Św. Krzyża po 1956 r.

Wstęp

Wydawnictwo Świętego Krzyża od ponad pięćdziesięciu lat towarzyszy pastoralnym zmaganiom duszpasterzy diecezji opolskiej i gliwickiej (od jej erygowania), a poprzez nasz uniwersalizm również wielu diecezjom w Polsce.
W czasie naszej długoletniej działalności wydaliśmy ok. pięć milionów egzemplarzy modlitewnika Droga do Nieba, wiele setek tysięcy katechizmów, jak i inne publikacje duszpastersko-liturgiczne, które stały się bestsellerami wydawniczymi (Agenda, Zwycięzca Śmierci, Chorały, Sakramenty...). Sięgając do historii, chcielibyśmy przypomnieć, że po nacjonalizacji naszej diecezjalnej drukarni przez komunistyczne władze PRL przez wiele minionych lat musieliśmy drukować nasze pozycje w obcych drukarniach. Dzięki staraniom Ks. Arcybiskupa Alfonsa Nossola od 1990 r. nasze Wydawnictwo posiada własną drukarnię, w której realizujemy wszystkie druki (m.in. diecezjalne).

Obecne publikacje wydawnictwa, to nie tylko książki i druki duszpastersko-liturgiczne.
W naszej ofercie usług znajduje się m.in. profesjonalny skład, łamanie i korekta książek, druków, gazet, czy opracowanie projektów graficznych folderów, reklam itp. Druk odbywa się na miejscu, w naszej drukarni.
Zapraszamy do zapoznania się z jej ofertą usług.

Bp Jan Kopiec