Niniejsza książka jest przewodnikiem dla prowadzących katechezę rodzinną. Kolejne materiały tego autora, dotyczące tej katechezy, są w przygotowaniu.

Tak zwany „model katechezy rodzinnej” (przygotowanie do I Komunii) powstał i został rozpowszechniony najpierw w krajach Ameryki Południowej, a stąd rozszerzył się na kraje europejskie (Hiszpanię, Niemcy, Polskę). Autor monografii (obecnie proboszcz parafii Borucin) miał możliwość dokładnego przebadania początków tej katechezy i praktycznego stosowania jej w swojej pracy misyjnej, m.in. w Boliwii i Peru oraz w Niemczech. Owocem tych doświadczeń jest niniejsza książka, która może posłużyć zarówno katechetykom, jak i duszpasterzom pracującym w Polsce.

W tym modelu katechezy rodzinnej chodzi przede wszystkim o wykorzystanie możliwości oddziaływania na rodziców, a dopiero przez nich – na dzieci, czyli „do dzieci przez rodziców”. Najpierw w parafiach organizowane są katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Drugi etap to spotkania w rodzinie, w domu rodzinnym. Katechetami są wcześniej przygotowani rodzice. Następnie spotkania w rodzinie dopełniają parafialne katechezy dla dzieci, prowadzone przez animatorów. Katecheza parafialna poszerza i pogłębia tematykę spotkań rodzinnych przez różnego rodzaju zaangażowanie w liturgię, śpiew i zabawę.

Cena

22,00 zł (brutto)

KR

Opis

  • Format - 165x235
  • Rodzaj okładki - Miękka
  • Stron - 259
  • Autorzy - ks. Ginter Piotr Rychlikowski
  • Rok wydania - 2020
  • ISBN - 978-83-7342-708-2